www.grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl

Ratowanie strażaków przez strażaków
Z życia wzięte


Poniżej prezentowane będą opisy działań ratowniczych podczas których o mało co nie doszło (lub niestety doszło) do śmiertelnych wypadków. Opisy te pochodzą głównie ze strony www.firefighterclosecalls.com i są umieszczana na naszej stronie za zgodą komendanta Billy'ego Goldfedera. Osoby zainteresowane regularnym otrzymywaniem wiadomości z listy "The Secret List" (w języku angielskim) mogą podać swój adres e-mail pod tym adresem: www.firefighterclosecalls.com/secret.php


Jeden strażak ginie, dwóch innych poszkodowanych na skutek zderzenia dwóch jadących do pożaru wozów bojowych - stan Illinois, USA.
Dodano: 3.11.2005

27 kwietnia 2004 roku, 34 letni strażak zginął na skutek zderzenia wozu bojowego którym jechał (wóz 1) z wozem bojowym z innej jednostki (wóz 2). Do zderzenia doszło na skrzyżowaniu przez które oba wozy przejeżdżały. Obydwa zastępy jechały do tego samego zdarzenia - pożaru strukturalnego. Siła uderzenia spowodowała wgniecenie przedniej części wozu 1 w skutek czego nie przypięty pasami kierowca doznał zmiażdżenia nóg, które uwięzione zostały pomiędzy siedzeniem a deską rozdzielczą. Został wydobyty w wraku i przetransportowany do szpitala. Strażak siedzący na tylnym siedzeniu tego wozu doznał lekkich obrażeń, również został odwieziony do szpitala. Strażak, który jechał nie przypięty pasami bezpieczeństwa na siedzeniu dowódcy zastępu, został wyrzucony z samochodu. Przetransportowany do pobliskiego szpitala gdzie od razu stwierdzono zgon. Świadkowie opisali zderzenie jako "potężną eksplozję".
[czytaj całość...]


Zawalenie się ściany podczas pożaru w Kalifornii- ranni strażacy
Dodano: 25.09.2005

W piątek, 16 września 2005 roku, o godzinie 4.29 rano, siedemnaście zastępów Straży Pożarnej Los Angeles (LAFD), jeden zastępca komendanta, jeden pomocnik oficera dowodzącego, czterech dowódców batalionów, dwóch szefów ratowników medycznych, sześć karetek straży pożarnej, jeden zastęp ratownictwa chemicznego, trzy jednostki dochodzeniowe oraz inne siły straży pożarnej i miasta, pod dowództwem pomocnika komendanta Jeffery'a Mottram'a, brały udział w gaszeniu dużego pożaru strukturalnego w West Adams Boulevard 1655 w dzielnicy West Adams.
[czytaj całość...]


Dachowanie w Teksasie
Dodano: 27.07.2005

Ktoś jeszcze twierdzi, że zapinanie pasów podczas jazdy do akcji jest niepotrzebne?
[Zobacz zdjęcia...]


Wypadek drogowy podczas jazdy do akcji
Secret List: 23.07.2005.

W ubiegłym tygodniu doszło do kilku kolizji z udziałem wozów pożarniczych.
[czytaj całość...]

Zobacz zdjęcia z tego wypadku na stronie firehouse.com
MAYDAY, MAYDAY, MAYDAY! No i co teraz?
Dodano: 25.07.2005

...to co zdarzyło się potem, jest koszmarem każdego dowódcy. Strażacy przeszli około 8 metrów gdy strażak prowadzący spadł przez dziurę w podłodze. W momencie gdy to się stało, obaj strażacy próbowali wciągnąć do budynku więcej linii gaśniczej. Znajdowali się mniej więcej 1-1,5 metra od siebie. Strażak prowadzący wpadł w dziurę w podłodze, spadł około 3-3,5 metra i wylądował na rękach i kolanach. Widoczne były płomienie pod sufitem, ale nie miały z nim bezpośredniego kontaktu. Jego partner z początku nie wiedział co się stało.
[czytaj całość...]
    Copyright © 2004-2007 by Witold Nocoń powrót do góry